Комунальний заклад
«Полтавський обласний
науковий ліцей-інтернат II-III ступенів
імені А.С. Макаренка
 Полтавської обласної ради»

Виховна робота

   Основною метою шкільного колективу у вихованні учнів у 2017-2018 навчальному році є формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, готової протистояти асоціальним впливам, вправлятися з особистими проблемами, творити себе і оточуючий світ.

   Зазначені завдання спрямовані на виконання основної мети виховної роботи у закладі, а саме – виховувати учня активним свідомим громадянином незалежної держави, формувати здатність до адаптації у суспільному житті.

   Для реалізації цих завдань розроблений план виховної роботи навчального закладу та окремі плани класних керівників, педагога-організатора, психолога, а також розроблено заходи, які охоплюють всі напрями виховання: патріотичне, правове, превентивне.

План виховної роботи

   Весь навчальний рік у плані розбито на окремі місячники: морально-етичного, громадянського, військово-патріотичного, художнього та естетичного, правового, національного та родинного, екологічного, фізичного, превентивного, трудового виховання, що дає змогу конкретизувати види і форми виховної діяльності з учнями, більш цілеспрямовано організовувати роботу з ними.

   Та все ж пріоритетним напрямком виховної роботи з учнями є національно-патріотичне виховання. З цією метою був розроблений окремий план заходів щодо реалізації обласної концепції виховної діяльності Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей імені А.С. Макаренка. Тому протягом навчального року проводяться різноманітні заходи щодо посилення національно-патріотичного виховання учнів закладу. Це і уроки мужності, і години пам'яті, заходи до Дня соборності України, Дня Героїв Небесної Сотні, Дня української писемності, Дня гідності та свободи, Дня примирення, Дня Європи та Дня перемоги. Вдруге у закладі був проведений цікавий і змістовний день національно-патріотичного виховання.

   Невід’ємною частиною життя гімназії є учнівське самоврядування. Його роботу можна назвати ефективною. Комітети гарно працювали, допомагали в організації виховної роботи в гімназії. Лідери учнівського самоврядування були активними учасниками всіх загальношкільних заходів, ініціювали проведення колективних творчих справ, входили до складу художніх колективів закладу. Працювали згідно Статуту учнівського самоврядування.

   З метою попередження та профілактики негативних проявів в учнівському середовищі протягом року класні керівники проводили батьківські збори, на яких розглядалися дані питання. Проводилися різні дискусії, бесіди, тренінги як для учнів, так і для батьків. Зокрема були організовані зустрічі учнів закладу із представниками Дорожньої поліції та волонтерської організації «Серце до серця», із наркологом ЦКРЛ, психологом Полтавського наркологічного центру «Вихід є» та представником кримінальної поліції. У рамках зустрічей з цікавими людьми були проведені зустрічі із українськими письменниками Микитою Кашницьким (лютий) та М.Я. Нечитайлом (травень).

   Протягом року, кожного тижня проводились тематичні та робочі лінійки, які були спрямовані на формування свідомої поведінки школярів, запобігання нещасних випадків та попередження правопорушень, а також присвячувалися визначним подіям в житті суспільства.

   З учнями закладу було організовано проведення екскурсійних поїздок до м. Полтави, м. Харкова, м. Умані, м. Запоріжжя, м. Дніпра, м. Києва та туристичних походів по рідному краю (учні 5-11 класів).  

   Одним з напрямків виховної роботи є оздоровлення дітей влітку, організація їх дозвілля та відпочинку. Задля цього із 29.05.2017 по 16.06.2017 р. у закладі працював табір праці і відпочинку «Едельвейс» (оздоровленням було охоплено 40 учнів 10- класів). Вчителі, які працювали в таборі, змогли організувати змістовний відпочинок для дітей, проводячи для них різноманітні екскурсії, виховні заходи, змагання, конкурси, походи на пляж, до лісу.
Музей А.С.Макаренка

Вхід на сайт

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ПОНЛІМ © 2019