Комунальний заклад
«Полтавський обласний
науковий ліцей-інтернат II-III ступенів
імені А.С. Макаренка
Полтавської обласної ради»

Археологічна школа

Артефакти минулого досліджують школярі

   Поблизу села Козельщина Машівського району народний депутат-захисник Артем Вітко побував у таборі юних археологів із Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей імені А. С. Макаренка.

   На чолі із вчителем історії і археологом Сергієм Сапєгіним старшокласники досліджують старожитності Машівського, Новосанжарського і Полтавського районів.  Продовження...


Археологічна школа "BARBARICUM"

Сторінка групи юних археологів  https://www.facebook.com/groups/268149490448111/

  


Краєзнавчий музей відкрив виставку нових артефактів, в якій

також представлені знахідки учасників археологічної школи. Детальніше в сюжеті...


   Традиції - клей колективу

  Не зраджуючи започаткованій багато років тому традиції, влітку 2017 року юні археологи Полтавської обласної гімназії-інтернату імені А.С.Макаренка на чолі з учителями історії Сапєгіним Сергієм Васильовичем та української мови та літератури Панасенко Яною Вікторівною досліджували історію безкурганного могильника Черняхівської культури в смт Шишаках Полтавської області. Півмісяця учасники розкопок наполегливо досягали мети: число штиків зростало, об’єми ям збільшувалися, вечірнє вогнище забирало втому, а кожен наступний ранок дарував нові відкриття.

   Результатом командної тяжкої праці стали вражаючі знахідки предметів побуту та посуду, унікальні за своїм значенням.

  

  

  

  


Розкопки 2016 року

     Усім відомий вислів про те, що без знання минулого, ми не можемо знати і свого майбутнього. Саме тому ось уже сьомий рік поспіль у липні археологічна експедиція гімназії відкриває дивовижні таємниці безкурганного могильника Черняхівської культури в смт. Шишаки Полтавської області.

    Під егідою учителів історії Сапєгіна С.В. та української мови і літератури Панасенко Я.В., 30 юних археологів та випускників нашого закладу протягом 16 днів не тільки дослідили давню історію рідного краю, а й стали справжньою командою, де дружба, готовність допомогти та витривалість з-поміж пріоритетів. Щоденний розкоп, життя в наметовому містечку, ігри, пісні біля багаття та захоплюючі історії – все це створило неймовірну атмосферу розкопок 2016 року.

    Завдяки стійкості й працьовитості учасників експедиції було досліджено 27 поховань, вік яких сягає 1600 років. Вражаючим результатом тяжкої праці стали унікальні знахідки предметів побуту та посуду.

   


Розкопки - 2015

   Літо 2015 року не стало винятком у славній традиції участі учнів нашого закладу в археологічних розкопках. Черняхівська культура на території смт. Шишаки Полтавської області вже 6 рік поспіль продовжує дивувати своїми знахідками. Цього року до лав археологів влилися 17 юних хлопців та дівчат з величезною жагою до відкриттів та настроями дружби, взаємодопомоги та витривалості. Все сильніше всі вони протягом 16 днів із дня у день ставали справжньою командою під керівництвом учителів історії Сапєгіна С. В. та географії Кітченко В. А. Науковий пульс проведенню археологічних розкопок вже не перший рік задавали кандидат історичних наук, науковий співробітник відділу ранніх слов’ян та регіональних досліджень Інституту археології НАН України Рейда Р. М. та кандидат історичних наук, заввідділом палеогончарства Інституту керамології НАН України Гейко А.В.  До експедиції долучился також випускники минулих років.
   Результатом праці став розкоп площею близько 220 кв.м., досліджено 20 поховань (серед них одна кремація), предмети побуту та посуд. Вік знахідок становить близько 1600 років. 

 

   


Розкопки - 2014

   Цього року у липні археологічна експедиція нашого закладу продовжила дослідження безкурганного могильника Черняхівської культури поблизу смт. Шишаки Полтавської області. 16 юних археологів під керівництвом учителів історії Сапєгіна С. В. та географії Кітченко В. А. протягом 15 днів із дня у день все сильніше ставали справжньою командою. Яскравим прикладом дружби, почуття відповідальності, взаємодопомоги, самостійності, старанності, працелюбства, витривалості і стійкості у подоланні проблем і труднощів стали ще колись такі ж юні археологи, а тепер – студенти відомих ВНЗ України. Тому не дивно, що результатом кропіткої праці і вихованців закладу, і його випускників став розкоп площею близько 400м2, зокрема було досліджено 35 поховань, вік яких 1600 років.
    Життя в наметовому містечку, господарювання в таборі, праця на розкопі, українська пісня під гітару біля багаття, - все це здатне по-новому відкрити кожного з нас. Незабутні дні, проведені разом з друзями та природою стануть по-справжньому теплою згадкою найморознішого зимового вечора…
    Ми вдячні Її Величності АРХЕОЛОГІЇ за можливість бути разом зараз і, дай Боже, в майбутньому…

 
Музей А.С.Макаренка

Вхід на сайт

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ПОНЛІМ © 2019